Arduino

Arduino Duemilanove

Arduinovje programovací vývojový KIT,který se dá zakoupit na internetu. Tento KIT obsahuje programovatený procesor ATmega 328, který se programuje v jazyce IDE. Na našem webu se dozvíte, jak se vlastně programuje a jak to celé funguje. Máme zde i knihovnu s referencemi, které se Vám určitě budou hodit.

1. USB programovací port

2. Napájení 5-15V (doporučuji 9V baterii)

3. Digitální piny (vstupy, výstupy)

4. Digitální PWM piny (vstupy, výstupy)

5. Analogové piny

6. GND (-)

7. Stabilizované napájení (3,3V a 5V)

8. RESET Pokud se spojí s GND tak se procesor restartuje a program začne od začátku

www.arduino.cc – ofciální web Arduina

www.czechduino.cz – česká podpora Arduina (e-shop)

5 odpovědi to “Arduino”

 • Jirka:

  Čau, (snad mužů tykat…? :D ) vidím, že jako autor této stránky se celkem dopodrobna zabýváš Arduinem, mám otázku, na kterou mi zatím nikdo neodpověděl, třeba to vis ty.. :) PWM je druh signálu, skládající se z log. 1 a 0 v určité periodě a tím, mě měním střídu(poměr doby log.0 k log. 1) ovladam „výkon“… Pokud se nepletu, perioda pwm signálu je od 0.5 do 2.5 ms…Což jednoduše prevracenou hodnotou zjistím, že frekvence musí byt 2kHz…pokud je perioda 0.5 us…což teda nevím ale možné to je…tak je f=200kHz… A teď otázka…Proč PWM umí jen některé výstupy? Nedává mi to smysl, vždyť procesor sám má takt 16MHz.. Frekvenci 2kHz by mel umět udržet aspoň na 12ti pinech..přiznám se, ještě jsem nezkousel v arduinu generovat pwm takto = přerušením, vždy mi stačili výstupy..ale jednoduchým příkazem bych měl byt schopný generovat pwm kdekoliv tak co to má znamenat s tím omezením? Omlouvám se za případné chyby, píšu z mobilu.. :) Těším se na odpověď :)

  • Je to tak jak říkáš ;) PWM jde udělat na jakýmkoliv pinu, ale pouze ty PWM tuto hodntou dokáží zdžet stále ikdyž procesor dělá něco jiného :) například čeká v delay a nebo zjišťuje zda si nestiskl tlačítko. Nicméně jde jistě napsat program ve kterém by jsi dokázal i toto udělat na pinu 13 kupříkladu a k tomu i sledoval spínač nebo právě si byl v čekací smyčce (bohužel bylo by to ale podstatně komplikovanější) Nicméně dobrý nápad na knihovnu :-) by se vyplatilo ;-)
   Moc jsme nepomohl a ani neporadil většinu si řekl sám ;-)

   • Jirka:

    To jsem rád, že tomu rozumím ale..Hlavně mě zajímá, v čem je ta finta těch PWM pinů..? Je to nějak řešené nějakým HW na desce nebo je to SW řešení? Právě nechápu, čím je daný ten počet PWM..Kdyby to bylo SW, tak teoreticky by měl stíhat všechny piny…Pokud je to HW tak chápu, že z důvodu šetření nákladů se PWM dá jen na jisté piny ale když chci udělat PWM na dalších pinech, musím znát tu jejich zázračnou fintu :D To náhodou nikdo neví? :) Jinak moc děkuji za odpověď :)

 • Honza:

  zdravím, měl bych malý dotaz. Chtěl bych si udělat něco do bytu s arduinem, tak, že arduino bude stále zaplé, bude mít výstup na relé a přijímač ir, abych mohl na dálku ovládat relé. Proto by mi zajímalo, kolik má tak arduino odběr. Tuto informaci jsem nikde nenašel.
  Díky za odpověd

  • máš na mysli odběr arduina nebo proud jaký je schopné arduino dát na pinu? spíše předpokládám podle tvého dotazu že tě zajímá max proud pinem a to je 50mA :) odběr arduina je závyslí na zatížení všech pinů procesoru ale v klidovém režimu je to prakticky neznatelné množství řádově miliampéry. Každopádně Relé k arduino ať tak nebo tak doporučuji připojit přes tranzistor v SE zapojení :) (http://www.spsemoh.cz/vyuka/zel/obrazky/trzse.gif)

Reagovat

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat