SMD pokusy
Zde naleznete mé výtvory týkající se součástek SMD. Pokusy s SMD se mi velice zalíbili a tak se z nich stal můj koníček. Obvykle se s kámošem na praxi předháníme kdo udělá menší a výsledkem je například můj SMD blikač 2 cm x 1.9 cm a ještě by šel určitě menší Zde video a foto s porovnáním vedle dvacetikoruny.

Od svého kámoše sem dostal pár supersvítivých SMD LED diod. cena jedné se pohybuje cca kolem 300Kč. Stačily by vám 2 na osvětlnení celého pokoje. Foto opět s porovnáním vedle dvacetikoruny.

Ale také sem si k Arduinu vyrobil nástavbovou desku s 25 SMD LEDdiodovým displayem. veškeré schema i spoj jsem si navrhl sám. A deska funguje naprosto báječně. Zde Video, a Foto.

5 odpovědi to “SMD pokusy”

 • Cool! That’s a clever way of lokiong at it!

 • Tomáš Stránský:

  čus , hale sice máš fajn stránky , ale jak tu máš napsaný u jednotlivejch věcí , „video a foto zde“ tak vůbec nevim kde to myslíš :D .. to je jedna věc , a potom z nějakých důvodů na tvých stránkách jak máš vpravo archiv , tak hodně věcí v něm nefunguje a neexistuje :( potom máš taky v pravo na stránkách kategorie a máš tam jen nezařazené .. to taky je takový k ničemu :/ .. docela škoda .. a to jsem chtěl vidět videjko toho smd blikače :/

  • Ahoj jsem si toho vědom bohužel s tím nic neudělám :( je to skript skinu ve kterém to bylo už napsané a jediné co mohu je to odstranit.. bohužel natolik dobře CSS a podobné věci neovládám abych mohl udělat něco co by fungovalo. Video a foto ZDE znamená že klikni na tě to ZDE a ono tě to přesune na místo na webu kde to je ;) a SMD blikač najdu a zkusím natočit :D nicméně překvapivě bliká.. :)

 • Stáňa:

  Cau chtěl bych se zeptat jak si vyrábíš sám schémata. Jak víš co máš zapojit kam a jaké součástky použit aby to dělalo to co chceš? Díky jinak super stránky, fandím Ti.

  • Pokud jde o zapojení atmegy je to obyčejné datasheetové zapojení (nebo si na googlu zadej „arduino UNO schéma“ a prohlédni si ho) jinak schémata navrhuji v eaglu. K tomu aby jsi věděl co kam přijde je potřeba mít alespoň nějaké základy elektrotechniky ;) a Díky! Měj se.

Reagovat

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat