Čtení hodnoty z potenciometru

V tomto programu si ukážeme jak pracují proměnné. Budeme potřebovat pouze 10Kohmový potenciometr a desku Arduino. Potenciometr má 3 vývody, pravý připojíme na 5V a levý na GND (vývody je možné prohodit) prostřední vývod připojíme na Analogový Pin 0 na pravé spodní části Arduina.

Program funguje tak, že integrovaná LED dioda bliká podle hodnoty nastavené na potenciometru pokud bude hodnota uplně nejnižší ledka bude jakoby „svítit“ nepřetržitě a kdežto nejnižší tak bude blikat v intervalu cca 1 vteřiny.

Poznámka: Jelikož mi HTML kód dělá problémy při vytváření komentářů za lomítky a je to velmi pracné rozhodl jsem se pro jednodužší metodu screenování programu v programovacím prostředí Arduino (konkretně mně osvědčené verzi 0017)V případné nečitelnosti klikněte na obrázek pro zobrazení v původní velikosti. Děkuji za pochopení


Program

int pot = 0;
int led = 13;
int hodnota = 0;

void setup() {
pinMode(led, OUTPUT);
}

void loop() {
hodnota = analogRead(pot);
digitalWrite(led, HIGH);
delay(hodnota);
digitalWrite(led, LOW);
delay(hodnota);
}

Vysvětlení programu

1 odpověď to “Čtení hodnoty z potenciometru”

  • Warning ! This message is for the webmaster , i see you have a great blog . But beleave it or not this site wont get you any cash i learned it the hard way . You Probably heard of this „Offline Netspace“ (not in BLogging) . I know Blogging is not bad if you are a great writer but wont it be better if you make 10x , 20x or maybe 50x more ! i cant give you all info here , if you are interrested join me here NOBODYSDEAD.COM feel free to contact me ;)

Reagovat

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat